Czas na derby Czechowic.

Już w niedzielę o godzinie 10:50 na hali GOSiR-u w Goczałkowicach dojdzie do kolejnych derbów Czechowic w LF Pszczyna-Goczałkowice-Suszec. Ostatnie derby zakończyły się porażką Innego Zespołu 0:3 mimo lepszej pozycji końcowej w tabeli. Mecze derbowe zawsze są emocjonujące dlatego należy spodziewać się ciężkiego meczu. Drużynę rywala znamy jak nikt inny. Połowa drużyny to nasi znajomi z czwartkowej hali czyli zawodnicy Enigmy z PALP-u Pszczyńskiego. Na bramce należy spodziewać się Mateusza Kudrysa bądź Łukasza Zimnego. W obronie rządzi i dzieli Seweryn Buda często występując z bratem Wojtkiem. Jeśli chodzi o zawodników ofensywnych to na pewno trzeba uważać na Andrzeja Płonkę, Kamila Buchtę i Adama Budnego. Nie jest wykluczone że pierwszy raz w tym sezonie w ekipie Południowców wystąpi Krzysztof Koczur zdecydowanie najlepszy zawodnik rywali. Mamy jednak nadzieję że nasza passa nadal będzie trwać i mimo sympatii do rywala zdobędziemy trzy punkty, Życzymy rywalom wywalczenia grupy mistrzowskiej ale nie oddamy w tym meczu punktów bez walki. Pora udowodnić kto jest najlepszą ekipą w Czechowicach. Tylko walka przez cały mecz każdego zawodnika może przybliżyć nas do kolejnej zdobyczy punktowej. Powodzenia dla obu ekip i niech wygra lepszy.